Standardy ochrony małoletnich - wersja skrócona
Zasady te odnoszą się do różnych obszarów. To zasady obejmujące weryfikację zatrudnionych pracowników, zasady zapewniające bezpieczne relacje między małoletnimi a pracownikami DPS i między małoletnimi, zasady dotyczące kontaktu fizycznego z dzieckiem, zasady ochrony danych osobowych i wizerunku małoletniego, zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, procedury podejmowania interwencji w DPS.
STANDARD 1
POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA – STWORZENIE I ZACHOWANIE BEZPIECZNEGO ŚRODOWISKA W DPS
STANDARD 2
PERSONEL – WERYFIKACJA, DELEGOWANIE I EDUKACJA OSÓB PRACUJĄCYCH Z OSOBAMI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
STANDARD 3
PROCEDURY. SPOSÓB REAGOWANIA NA OSKARŻENIA LUB NIEWŁAŚCIWE ZACHOWANIA
STANDARD 4
ZAPEWNIENIE OPIEKI I WSPARCIA OSOBOM SKRZYWDZONYM
STANDARD 5
WSPÓLNA PRACA W DZIELE OCHRONY DZIECI I MŁODZIEŻY
STANDARD 6
EDUKACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ O OCHRONIE WŁASNYCH GRANIC
STANDARD 7
SZKOLENIA I STAŁE WSPARCIE DLA OSÓB ZAJMUJĄCYCH SIĘ PROFILAKTYKĄ
W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W PARCHOWIE NIE TOLERUJEMY ŻADNEJ PRZEMOCY!
We wszystkich działaniach podejmowanych wobec dziecka kierujemy się wyłącznie dobrem małoletniego i jego najlepszym interesem. Bierzemy pod uwagę jego wiek, sytuację psychologiczną, możliwości poznawcze i indywidualne potrzeby. Staramy się im stworzyć środowisko bezpieczne, które wspiera i rozwija umiejętności naszych podopiecznych oraz pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Personel traktuje dzieci z szacunkiem oraz uwzględnia ich godność.
OPIEKUNIE! RODZICU! PRACOWNIKU!
Ochrona dzieci przed jakąkolwiek formą agresji i nieodpowiednimi kontaktami leży w gestii całej społeczności, dlatego do współpracy w budowaniu i utrzymaniu bezpiecznych środowisk należy włączyć wszystkie osoby zaangażowane w opiekę nad małoletnimi. Jeśli będziesz świadkiem przemocy reaguj stanowczo ale z wyczuciem aby zachować godność osób zainteresowanych.